ni- cola, ni-pepsi miu chewa ekhm uliczny uparcie i skrycie blues zabars blog danieluk chomiks gaska siostry-m natalie david firth rupi arlo toothpaste for dinner married to the sea motylek the fly who loved mebartek pogoda paprykarzyca olażwanola fototapeta rodzina street ostrosc suseu lp3 angel-a Anja Garbarek zbyszek voo voo dramatyczny haiku fristajl raz dwa trzy the leaf label pakamera artystyczna wylęgarnia how to fold a shirt in japan cafe kulturalna monopol
ajaj jaja hejtuanek@gmail.com

cyrk.talk.pl


Link :: 01.05.2006 :: 19:47

Liczę pociągi. Kiedy przejezdzaja, caly dom przechodza ciarki. Ze strachu? Wzruszenia? Cos jak ja na widok samolotu?
Siedzisz za mna, Mary. Co u Ciebie? U mnie filozofia pozytywna, wreszcie, dopiero. Czasem trzeba poudawac ze sie cos robi, ze sie poswieca duuzo czasu obowiazkom, tak ot dla higieny psychicznej.
Jeszcze moment, jeszcze niecaly miesiac i trzeba bedzie sobie wymyslic inny cel oczekwiania. Cos sie znajdzie. Zawsze mozna poczekac na ksiecia..
Stay in your coma, in your own frustration
Zycie strasznie miga mruga juz mnie boli oko.

Komentuj(0)


Link :: 01.05.2006 :: 23:36

..
nie to chcialam napisac.
Chcialam napisac o Tobie Mer.
Juz spisz pewnie, albo moze wlasnie nie niemozesz przez te moja muzyke bez ktorej ja nie moge. Teraz Cup of coffee i nic na to nie poradze. Upieklysmy dzis razem pizze. Nawet same zrobilysmy ciasto, ktore teraz [kiedy juz opuscilo miske] probuje uciec z kuchni. Przerobilysmy romantyzm i pozytywizm, zaczelysmy mloda polske. Kot dostal kleszcza. Na dworze chmura sie urwala. Ukradlas mi olowek, ja Tobie 4 pastylki ibupromu. Herbata i mazurki.
Nie umiem o Tobie pisac? TOBIE tez nie umiem. Nigdy nie [ah te podwojne zaprzeczenia] zlozylam Ci zyczen z okazji osiemnastych urodzin. Przy biurku masz zyczenia od bety od kam. Kartka ode mnie pusta. No bo jak to powiedziec. No jak? Chce zebys byla szczesliwa. Jestem dumna, ze Cie znam.
I'm easy, easy like a sunday morning jeee jee. Od dzis kazdy dzien to niedziela. A w czwartek bedzie poniedzialek. Milego poniedzialku moi drodzy ludzie!

Komentuj(2)


Link :: 05.05.2006 :: 22:12

Zaczarowalam sie.
Juz nie pamietam co wlasciwie sie stalo.
Boze.. kiedy ludzie przestana ufac Bogu, ich religia stanie sie Teatr. Z Wielkiej Litery. Beda przychodzic do oltarza sceny by modlic sie laczyc z tym co niepojete glebsze bardziej doskonale. Nie nie nie tak bez tego patosu. Poprostu. Tak trzeba.
Oblom-off. W pierwszym rzedzie. To dzialo sie naprawde. Oni tam dla nas dla mnie. A ja a my z nimi. Zaczarowani. Nie budz mnie nigdy wiecej.
Dramatyczny caly przesiakniety. Pachnie. Sam ten zapach wprawia mnie w drzenie. Tyle wspomnien tyle pieknych wspomnien kazdy schodek szepcze sciany lasza sie do nog. I te twarze.. ludzie sa tam inni lepsi piekniejsi. Prawdziwi.
Totus. Czlowiek calkowity. Taki zyc nie moze. Tylko polowki cwiartki osemki szesnastki.
Moglabym sie zwinac w klebek pod stolem i chlonac przez skore. Tak juz zostac. Tam juz zostac.
I on sie tak usmiechnal. Oni. Ale on do mnie wlasnie do mnie prawda? Co z tego ze reflektory. Co z tego on musial to czuc. Ja wiem. Jego oczy zmienione. Ich oczy.



To jest teatr.
To jest teatr a teatr jest po to
Zeby wszystko bylo inne niz dotad
Zeby isc do domu w zadziwieniu w zachwycie
I juz zawsze odtad ksiezyc w misce widziec


Komentuj(2)


Link :: 15.05.2006 :: 16:50

Różnorodne sposoby przedstawiania motywu śmierci w literaturze dziecięcej.
Nurt pedagogiki autorytarnej czerpał oczywiście ze źródeł starszych, takich jak baśń czy teksty homiletyczne nawiązując do mitu o karze za złamanie tabu i biorąc z etyki normatywnej zasadę homeostazy kar i nagród.
W ostatnich latach zagadnienie wartości literatury dziecięcej stało się przedmiotem rozważań z zakresu pedagogiki czy filozofii. Przyjęto rozumienie socjologiczne problematyki wartości w literaturze. Zgodnie z takim pojmowaniem jest ona nośnikiem modeli zachowań, a więc pewnych konstrukcji fabularnych, mogących stanowić punkt odniesienia dla wartościowania zachowań realnych oraz wyznaczać ich kierunek.
Dupa co?

Komentuj(2)


Link :: 23.05.2006 :: 21:01

- Dlaczego Chinczycy nie pala?
- A po co? Juz sa mali i zolci.

Komentuj(1)


Link :: 26.05.2006 :: 20:32

Lista Przebojów Trójki. 1269 notowanie. Maria Peszek. Nie mam czasu na sex. Tęsknota we mnie siedzi jak drucik z miedzi się żarzy rzęsy mi parzy.
Jak to jest kiedy Twoje dzieci zapominają o Dniu Matki?
Kolor nieba nad moim łóżkiem zmienia się z prędkością słońca. Szybko. Nie nadazam z przyzwyczajaniem sie.
Bardzo kocham pana Marka Niedzwieckiego glos. On ze mna najbardziej ze wszystkich rozmawia.
Jak niewiele rozumiemy, jak wiele lezy poza naszym wyobrazeniem. No bo jak wytlumaczyc slepemu kolory, gluchemu muzyke.
Wymyslilam maszyne do manicure [potrzeba matka wynalazku], ale okazalo sie ze nie bylam pierwsza, jakis japonczyk mnie wyprzedzil. Chamstwo.
I chce buty a nie moge znalezc!

ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie


I remember when, I remember, I remember when I lost my mind
There was something so pleasant about that face.
Even your emotions had an echo
In so much space

And when you're out there
Without care,
Yeah, I was out of touch
But it wasn't because I didn't know enough
I just knew too much

Does that make me crazy
Does that make me crazy
Does that make me crazy
Possibly

And I hope that you are having the time of your life
But think twice
That's my only advice

Come on now, who do you, who do you, who do you, who do you think you are
Ha ha ha bless your soul
You really think you're in control

Well, I think you're crazy
I think you're crazy
I think you're crazy
Just like me

My heroes had the heart to lose their lives out on a limb
And all I remember Is thinking, I want to be like them
Ever since I was little, ever since I was little it looked like fun
And it's no coincidence I've come
And I can die when I'm done

But maybe I'm crazy
Maybe you're crazy
Maybe we're crazy
Probably


Komentuj(2)


Link :: 28.05.2006 :: 00:21

ji er san tzu łu lio czi ba dżul szy
Bylam w prawdziwej piwnicy. Znalazlam duzo filmow z moim trzyletnim tata teraz wisza na suszarce bo byly brudne i musialam je uprac. Znalazlam gramofon któremu wszystko działa ale niestety nie ma igły. Znalazłam gazety z 1931 roku ktore niczym sie nie roznia od wspolczesnych i rozwiazalam szarade prasowa powinnam wygrac bezplatne bilety do teatru narodowego i wartosciowe ksiazki.
Znalazlam pare calkiem niezlych wspomnien i kilka troche gorszych.

Komentuj(2)


Link :: 30.05.2006 :: 16:32

Moja twarz odbija sie w kaluzy. Kaluza odbija sie w mojej twarzy. Jutro spadnie na Ciebie z deszczem. Bedziesz ja przeklinal moje lzy beda Twoimi lzami. Jestesmy sobie rysowani. Ja niebieska kredka Ty nie. Czasem tak bywa pasujemy do siebie tylko pod katem prostym szukam czegos bardziej zawilego. Wiesz, ja tylko chce byc bardzo bardzo szczesliwa, to nie jest duzo.

Ps. Moj brat:
- Dlaczego nie jestes szczesliwa?
- Jakto? Jestem.
- No bo piszesz takie ponure notki. Powinnas pisac "Tecza nade mna rozjasniala bo ja jestem taka mala joł"

no to pisze.

Komentuj(1)


2024
marzec
luty
styczeń
2023
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2022
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2021
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2020
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2019
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2018
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2017
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2016
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2015
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2014
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2013
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2012
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2011
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2010
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2009
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2008
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2007
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2006
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2005
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2004
grudzień
listopad